poyrazoğlu otomotiv etiler
12 Aralık 2018 Çarşamba

Acıpayam Devlet Hastanesi “Anne Dostu Hastane” oldu 

Türkiye Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün belirlediği ekip tarafından yapılan ön inceleme ve değerlendirmenin ardından Acıpayam Devlet Hastanesi “Anne Dostu Hastane” tescili almaya hak kazandı. Acıpayam Devlet Hastanesi, Denizli’de ilk, Türkiye’de 23. hastane olurken Sağlık Bakanlığı'ndan Denizli’de en yüksek kalite puanını aldı.

08-11-2017 17:19

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Acıpayam Devlet Hastanesi, 2 hafta önce dijital hastane ünvanı kazanmasının ardından, “Anne Dostu Hastane” olarak tescillendi. Türkiye Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün belirlediği ekip tarafından yapılan ön inceleme ve değerlendirmenin ardından Acıpayam Devlet Hastanesi “Anne Dostu Hastane” tescili almaya hak kazandı. 

Denizli’nin İlk, Türkiye’nin 23. "Anne Dostu" Hastanesi Oldu
Başarının bir ekip işi olduğunu belirten Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk, Acıpayam Devlet Hastanesi’nin art arda yakaladığı başarıların Denizli için büyük bir gurur ve mutluluk verici olduğunu dile getirerek bu başarıda emeği geçenleri tebrik etti. Öztürk, “Normal doğumu özendirmek, son yıllarda hızla artan sezaryen ile yapılan doğumları ve müdahale oranlarını azaltmanın hedeflendiği anne dostu hastane kriterleri kapsamında; mahremiyete dayalı tek kişilik doğum ünitelerinin oluşturulması esas alındı. Gebelerin yanında uygun bir refakatçi alabilecekleri, kendilerini rahat ve güvende hissedebilecekleri doğum ortamları oluşturuldu. Bakanlığımızca 10 başlık altında toplanan Anne Dostu Hastane Kriterlerini sağlayan hastanelere Anne Dostu Hastane ünvanı verilecekti. Acıpayam Devlet Hastanemiz de bu kriterleri karşılayarak ilimiz de ilk, Türkiye genelinde ise 23 Anne Dostu Hastane ünvanı alan hastane oldu” dedi 

İl Geneli En Yüksek Kalite Puanını Acıpayam Devlet Hastanesi aldı
Sağlıkta kalite standartları değerlendirmesinde de Acıpayam Devlet Hastanesi’nin  99.6 puanla, Türkiye genelinde alınan en yüksek puanlardan birini aldığını belirten Genel Sekreter Öztürk,  “Hastanemizin bu başarısı da bizi ayrıca gururlandırdı; Çünkü son derece önemsediğimiz sağlıkta kalite çalışmalarında tescillenen bu başarımızda asıl önemli olan; hastanemizden hizmet alan hasta, hasta yakını ve çalışanlarımızın güvenliği ve memnuniyetidir. Hastane bir binadan veya tıbbi cihazlardan ibaret değildir. Bir hizmet alanıdır ve arka planında özveri ile ekip çalışması vardır. Bu nedenle göstermiş oldukları özverili, fedakar çalışmalarından dolayı Hastane Başhekimimiz Uz. Dr. Deniz Oğuz, Bakım Hizmetleri Müdürümüz Hilal Demiray, Kadın Doğum Uzmanımız, ebelerimiz ve tüm hastane çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Denizli’mizin sağlık sektöründe başarılarını, yaptığı önemli yatırımları devam ettirmek ve halkımıza hak ettiği kaliteli sağlık hizmetini sunmak için gayretle çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Acıpayam Devlet Hastanesi “Anne Dostu Hastane” oldu 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör