poyrazoğlu otomotiv etiler

Acıpayam’da  Farklılıklara Saygı Kitaplığı açıldı

Acıpayam Anaokulu tarafından yürütülen  Anne Baba Haydi Okumaya ve Gökkuşağının Sekizinci Rengi Projeleri kapsamında, İlçe Halk Kütüphanesi’nde Farkındalıklara Saygı Kitaplığı açıldı. Projeyle öğrencileri,  özellikle anne babaları televizyon, tablet ve telefondan uzaklaştırmak  ve okuma alışkanlığı kazandırılmak  amaçlanıyor. 

08-01-2019 10:27

Acıpayam Anaokulu tarafından yürütülen  Anne Baba Haydi Okumaya ve Gökkuşağının Sekizinci Rengi Projelerinin tanıtımı, proje paydaşı olan İlçe Halk Kütüphanesi’nde yapıldı. Öğrencilerde ve özellikle velilerde kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, çocukları ve anne babaları televizyon, tablet ve telefondan uzaklaştırmak amacıyla 2017-2018 eğitim öğretim yılında hayata geçirilen   Anne Baba Haydi Okumaya Projesi veliler tarafından büyük ilgi gördü. Proje kapsamında, Acıpayam Anaokulu’nun tüm öğrencileri ve velileri İlçe Halk Kütüphanesine üye  oldu, her ay  veli ve öğrencilerin katılımıyla okuma etkinlikleri düzenlenerek farkındalık oluşturuldu. 

Acıpayam Anaokulu tarafından hayata geçirilen ikinci  proje ise  Gökkuşağının Sekizinci Rengi Projesi oldu.   Farklı eğitim ortamları ve materyaller geliştirerek çocukların farklılıkları ayrıştıran değil kucaklayan, merhametli, kendisiyle ve çevresiyle barışık, empati yeteneği gelişmiş, saygılı, hoşgörülü, sorumluluk sahibi, akranları ve toplumla uyum içinde yaşayan bireyler olmalarına katkı sağlamanın amaçlandığı proje kapsamında, ilk olarak Acıpayam Anaokulu’nda Farklılıklara Saygı Kitaplığı oluşturuldu.  

İlçe Halk Kütüphanesi’nde oluşturulan Farklılıklara Saygı Kitaplığı törenle açıldı. Acıpayam Halk Kütüphanesinde düzenlenen açılış törenine, Acıpayam Kaymakamı Ali Şanlıer, Acıpayam Belediye Başkanı  Dr.Hulusi Şevkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Süleyman İzgi, İlçe Emniyet Müdürü  Naci Avşar, İlçe Kütüphane Müdüresi Aysun Özkan, Acıpayam Anaokulu Müdüresi İkbal Aksakallı, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Şengül BOZ 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Acıpayam’da  Farklılıklara Saygı Kitaplığı açıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör