poyrazoğlu otomotiv etiler

ABD’nin füzeleri  terör örgütlerini korur

Vatan Partisi Denizli İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, gerilen ABD-Rusya ilişkilerini ve ABD’nin Suriye’ye müdahale gerilimini değerlendirdi. Suriye’de ABD ve İsrail’in planlarının bir bir bozulduğunu, bu yüzden ABD’nin kimyasal silah yalanına sarıldığını belirten Kasapoğlu, “ABD’nin Suriye’ye fırlattığı füze sadece Suriye’ye düşmez. Fırat Kalkanı, Zeytindalı Harekatı’nın başarısına da düşer, terör örgütlerini korur” dedi.

14-04-2018 11:37

Türkiye’nin Zeytindalı Harekatı ile Afrin’i teröristlerden temizlediğini, Suriye ordusunun teröre karşı zaferler kazanarak ilerlediğini söyleyen Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kasapoğlu, “ Astana süreci her geçen gün bölge ülkelerini daha da birleştiriyor. Putin, Ruhani ve Erdoğan İstanbul’daki zirvede kararlılıklarını açıkladı. ABD – İsrail planları bir bir bozguna uğruyor.  Tam da bu sırada Suriye’de kimyasal yalan bombası patlıyor. Neymiş, Suriye Ordusu Doğu Guta’da kimyasal silah kullanmış. Irak’ı ve Libya’yı işgal ederlerken de böyle yalanlar söylemişlerdi. ABD dünyayı aptal zannediyor. Artık hiçbir yalan Atlantikçilerin Ortadoğu’daki hazin sonlarını önleyemeyecektir. Bu saatten sonra dünyadaki hiçbir kuvvetin Türkiye’yi, Suriye’yi, Irak’ı ve İran’ı bölmeye gücü yetmez. ABD’nin füze tehdidi çöken güçlerin çaresizliği, çılgınlığı ve intiharıdır. Gerileyen kuvvetler aklını kaybeder, delirir” dedi. 

ABD’yi çıldırtan konunun  Rusya’nın sahaya inerek bölge ülkelerine teröre karşı mücadelesinde silahlı olarak destek vermesi olduğunu söyleyen Kasapoğlu, “ Daha da önemlisi Türk Ordusunun Fırat Kalkanı, Zeytindalı Harekatlarıyla PKK – PYD piyonlarını temizlemesi, ABD’yi çıldırtan esas olaydır. Suriye’nin kuzeyinde sözde Kürt Koridoru kurmaya kalkan, 5 bin tır silah verdiği, maaşa bağladığı, PKK – PYD piyonları efendileri ABD’nin gözleri önünde temizlenmiştir. ABD – İsrail ve bilumum Atlantikçiler bunu sadece seyretmişlerdir. İşte ABD ve avenesini çıldırtan esas olay budur. Bu şartlarda ABD’nin Suriye’ye fırlattığı füze sadece Suriye’ye düşmez. Fırat Kalkanı, Zeytindalı Harekatının başarısına da düşer. ABD’nin fırlatacağı füzeler Suriye Ordusunun zayıflatılmasına yönelik olduğu kadar, PKK – PYD terör örgütlerini korumaya yönelik olduğu da açıktır” diye konuştu. 

Gelişmelere karşı Ak Parti Hükümeti’ni de uyaran İl  Başkanı Kasapoğlu, “AKP içindeki Amerikancılar  başlarını kaldırmış Suriye’ye karşı koro halinde ABD füzelerini savunmaktadır. Bu yüzden AKP Hükümetini uyarıyoruz. İkircikli tavırları, zikzak çizen, güvenilmez politikaları terk edin. Kararlı olun, milli tavır alın. Türk Ordusunun başarılarına gölge düşürecek siyasetlerden vazgeçin” dedi. 

Haber Merkezi 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ABD’nin füzeleri  terör örgütlerini korur
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör