poyrazoğlu otomotiv etiler

900 kiloluk dananın fiyatı 17 bin lira

Kurban Bayramı'na iki haftadan fazla bir süre olmasına rağmen Kurban Pazarında hareketlilik başladı. Pazarın en cüsseli hayvanı olan 900 kilogramlık dana için sahibi 17 bin lira istiyor. 900 kilogramlık dana pazarın gözdesi oldu.

07-08-2018 17:55

Kentte besicilik yapanların yanı sıra ülkenin farklı bölgelerinden getirilen kurbanlık küçük ve büyükbaş hayvanlar, Eskihisar Mahallesi'ndeki Denizli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı'nda satışa sunuldu. Bayrama iki haftadan fazla bir süre olmasına rağmen hafta tatili olması dolayısıyla canlı hayvan pazarını gezen vatandaşlar, hayvanları inceleyip fiyatlarını araştırıyor.

Kurbanlık hayvanların sağlık durumunu titizlikle inceleyen vatandaşlar, beğendikleri kurbanlıklar için esnafla sıkı pazarlığa giriyor. Pazarda büyükbaş hayvanlar 6 bin lira, küçükbaş ise 1100 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulurken pazarın en cüsseli hayvanı olan 900 kilogram ağırlığındaki dana büyük ilgi görüyor.

Ağrı'dan getirdiği 33 büyükbaş hayvanı satışa sunduğunu belirten Nurettin Pekel, bayram yaklaştıkça pazarın hareketlenmeye başladığını söyledi.  Oluşan kalabalığın sevindirici olduğunu anlatan Pekel, "Bu yıl daha az kurbanlık getirdik. Geçen yıllara göre üçte biri ancak var. Kilogramına 22-23 lira diyoruz, müşteri 17-18 lira istiyor. Kimse vermez zaten o fiyata. Bakalım, bekliyoruz" diye konuştu.

Pekel, 900 kilogram ağırlığındaki dananın değeri daha yüksek olsa da 17 bin lira istediklerini, pazarı gezen vatandaşların danayı incelemeden geçmediğini,  ancak henüz kimseyle pazarlık yapmadığını ifade etti.  Kurbanlık pazarını gezen vatandaşlar da kurbanlık ve fiyat araştırması yapmak üzere geldiklerini belirterek, satıcıların söylediği fiyatları yüksek bulduklarını kaydediyor. 
AA
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 900 kiloluk dananın fiyatı 17 bin lira
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör