poyrazoğlu otomotiv etiler

844 şirkette iş gücü araştırması

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Fatih Işık, 2018 yılı Denizli işgücü piyasası araştırmasının devam ettiğini söyledi. 

07-04-2018 16:17

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Fatih Işık, Denizli’deki iş gücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, il düzeyinde ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, işverenlerin temininde güçlük çektikleri meslekler ve teminde güçlük çekme nedenleri derlemek amacıyla 22 sorudan oluşan anket uygulandığını açıkladı. 

Işık, anket ile ihtiyaç duyulan iş gücünün eğitim ve becerilerinin tespit edilerek, işgücü arzı ve talebi arasındaki dengesizliğin hangi koşullarda ortadan kalkabileceğinin belirlenmesi ve bu dengesizliğin giderilmesine yardımcı olacak politika ve önerilerin geliştirilmesi hedeflendiğini vurguladı.

İl Müdür Vekili Fatih Işık, “Denizli genelinde  2 Nisan-11 Mayıs tarihleri arasında 17 farklı sektör dikkate alınarak yapılan çalışmalarda 20 kişi ve daha fazla çalışana sahip 1.601 işyeri, 20 çalışan altındaki 243 işyeri olmak üzere toplam 1.844 işyerine iş ve meslek danışmanlarınca yüz yüze görüşme yöntemiyle anket uygulanmaktadır. Araştırmanın sonuçlarının ekim ayı içerisinde kamuoyu ile paylaşılması planlanmaktadır” dedi. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 844 şirkette iş gücü araştırması
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör