etiler poyrazoğlu otomotiv

73 özel, 73 devlet okulunun katıldığı programın ödülleri verildi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın özel okullar ile devlet okulları arasındaki iletişim ve işbirliğini arttırmak amacıyla başlattığı Hami Projesi’nde Denizli’de birinciliği  Çözüm Koleji’nin Çal Anadolu Lisesi’yle yürüttüğü proje kazandı. Ödülü alan Çözüm Koleji Kurucu Ortağı İsmail Kıyak, projenin öğrencilere sağladığı yararın çok önemli olduğunu söyledi.

09-10-2019 18:28

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde Hami  Projesi’nin Denizli sonuçları açıklandı. Özel okullar ile resmi okullar arasındaki sosyal dayanışma ve bütünleşmeyi artırmak ve yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesi için özel ve resmî eğitim kurumları arasında karşılıklı iş birliklerin desteklenmesini hedefleyen projenin Denizli ayağında birinciliği, Denizli Çözüm Koleji’nin Çal Anadolu Lisesiyle yürüttüğü program kazandı. 

Projede dereceye girenlere  ödülleri gerçekleştirilen törenle verildi. Vali Hasan Karahan ve Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un elinden Hami Projesi birincilik ödülünü Denizli Çözüm Koleji Kurucu Ortağı İsmail Kıyak, Çözüm Okulları Müdürü Muzaffer Çeven ile Çal Anadolu Lisesi Müdürü Şeref Türemen birlikte aldı.  Projede ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli İlkokulu ve Babadağ Osman Nuri Yılmaz İlkokulu ikinciliği, ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Denizli Anadolu Lisesi ile Çivril Emine Özcan Anadolu Lisesi üçüncülüğü kazandı. 

”Denizli öncü konumda”

Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli’nin HAMİ Projesi’ni en iyi uygulayan  illerden biri olduğunu vurgulayarak, “Denizli’den 73 özel okul, 73 devlet okulu katıldı. Bu projenin ilk ayağı. Bu devam eden bir süreç” dedi.  Vali Hasan Karahan ise  Denizli’nin bu tür projelerde öncü olduğunu belirterek,  “Denizli yıllardan beri bakanlığın hazırladığı projelerde öncü konumdadır. Bu konuda da farkını belli etti. 146 okulun katılımı ortalama yüzde 15’lik bir katılım göstermekte. Bu sayı artmaya devam edecektir.” Diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından dereceye giren okullara ödülleri verildi.

Proje sayesinde önemli bir iş birliği sağlandığını belirten Çal Anadolu Lisesi Müdürü Şeref Türemen, “Çal küçük bir yerleşim yeri. Bu proje ile öğrencilerimizin ufku açıldı ve yeni şeyler öğrendiler. Bu anlamda bu projenin devam etmesini ve daha iyi projeler üretmek istiyoruz” dedi. HAMİ projesinde birinciliği elde etmenin onurunu yaşadığını belirten Çözüm Koleji Okulları Müdürü Muzaffer Çeven, okul olarak öğrencilere artı katma değer katacak sosyal, kültürel ve sanatsal projeler üreterek hayata geçirdiklerini de duyurdu. Proje kapsamında işbirliğini süreceğini de dile getirdi. 

”Birlikte çalışma ve paylaşmayı öğrendiler”

HAMİ Projesinin önemine vurgu yapan ve öğrenciler için muazzam tecrübeler oluşturduğunu belirten Çözüm Koleji Kurucu Ortağı İsmail Kıyak da, bu tarz projelerin öğrencilerin kaynaşması için önemli olduğunu vurguladı. Kıyak, “Öğrencilerimizin faydalı kazanımlar elde ettiğini düşünüyorum. Her iki okulumuzun öğrencileri de beraber çalışmanın, paylaşmanın ve öğrenmenin hazzına vardılar ve bizler de gördük. Bu ve benzeri projelerle öğrencilerimizin kaynaşması çok önemli. Bizler de bunu çok önemsiyoruz. Devamının da gelmesini diliyoruz” dedi. Filiz YIĞNAK

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 73 özel, 73 devlet okulunun katıldığı programın ödülleri verildi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör