etiler poyrazoğlu otomotiv

7. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’na hazırlıklar sürüyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde, Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle Denizli İhracatçılar Birliği tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenen Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’nda finale kalan tasarımların genel fitting çalışması ve katalog çekimleri yapıldı.

09-10-2019 18:29

Genç tasarımcılarına kendini gösterme fırsatı vererek farkındalık platformu yaratmak ve sektöre sunduğu yeni değerlerle genç, yetenekli tasarımcılar kazandırmak, sektörde tasarım bilinci oluşturmak ve Denizli'de ihraç edilebilir ürünlerin çeşitliliğini artırarak ihracatçı firmaların rekabet gücünün artırılmasının hedeflendiği yarışmanın son aşamasına gelindi. Yoğun bir temponun ardından hazırlanan kıyafetler üzerinde son rötuşların yapılması amacıyla, yarışma koreografisi Uğurkan Erez koordinasyonunda İstanbul’da defile mankenlerinin sunumuyla genel fitting gerçekleştirildi. Yarışma finalistleri, atölye çalışmalarının ardından tasarımlarını en iyi şekilde ürüne dönüştürerek final gecesine hazırladıkları tasarımlarını, mankenler üzerinde inceleme fırsatı buldu.

Genel fitting çalışmalarının yanı sıra gerçekleştirilen katalog çekimleri, gün boyunca devam etti. Genel fitting ve çekimlerde, yarışmanın kreative direktörü Uğurkan Erez,  moderatör Meryem İmre, mentorler Neslişah Yılmaz, Ozanhan Kayaoğlu, Salih Yılmaz, DENİB Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Mukaddes Başkaya, DENİB Tasarım Yarışması Sorumlusu Şube Müdürü Şadiye Baykent, outwork yetkilileri ve ekibi ile yarışma finalistleri hazır bulundu. Bu yıl Doğaya Dokunuş temasıyla düzenlenen yarışmanın defile ve ödül töreni, 1 Kasım tarihinde Denizli’de Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak. Denizli İhracatçılar Birliği, geçen sene olduğu gibi bu sene de uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir final programı hazırlamak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 7. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması’na hazırlıklar sürüyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör