poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

65 kilo verdi, boyun gerdirme operasyonuyla sarkmalardan kurtuldu

Denizli’de 65 kilo veren ve yüzünde boynunda sarkmalar oluşan 35 yaşındaki Nurgül Güldal,  Denizli Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Hüseyin Zeybek tarafından gerçekleştirilen yüz ve boyun germe operasyonuyla sarkmalardan kurtuldu. Uz. Dr. Zeybek, Devlet Hastanesi’nde hızlı iyileşme süreci olan ağrısız, memnuniyet oranı yüksek bu ameliyatları yaptıklarını söyledi.

21-06-2018 10:31

Daha önce tüp mide operasyonu geçiren ve hızlı şekilde 65 kilo verdiği için yüzünde, boyunda ve vücudunda sarkmalar meydana gelen hasta 35 yaşındaki Nurgül Güldal, Denizli Devlet Hastanesi’nde geçirdiği boyun ve yüz germe operasyonu ile sarkmalardan kurtuldu. Başarılı bir yüz ve boyun germe operasyonu ile bu sarkmaları düzelttiklerini belirten Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Hüseyin Zeybek,  “Hastamızda çene hiç belirgin değildi ve ‘ben çenemi görmek istiyorum’ talebiyle bize başvurdu. Bizde yaptığımız operasyon ile kulak önünden ve arkasını dolaşarak gıdı ve boyunda ki sarkmayı kulak arkasına toparladık. Oradaki deri fazlasını da kulak önüne toparladık. Yüz germe operasyonlarında aynı seansta boyun germe, gıdı alınması, üst ve alt göz kapağı estetiği, şakak germe, alın ve kaş kaldırma operasyonları yapılmaktadır” dedi. 

Hastaların 1-2 gün hastanede yattıktan sonra taburcu edildiğini ve 10 gün boyunca yüz maskesi kullandıktan sonra, hayatlarına kaldıkları yerden devam ettiğini söyleyen Dr. Zeybek,  “Her hasta aynı şekilde yaşlanmamaktadır. Hastanın ne kadar sigara içtiği, güneş altında durduğu süre, stres, uykusuzluk ve genetik yüzün dinamiklerinin değişmesinde çok önemli sebeplerdir. Hastaların yer çekimine ve yüzün izin verdiği doğrultudaki vektörleri çizip ona göre yüzü yukarı ve dışa doğru kaldırıyoruz.  Sonuç olarak yüz germe operasyonu cerrah için zor ve uğraştırıcı, hasta için kolay ve hastanın moralini, kendine güvenini çok artıran bir operasyondur. İyi eller altında gayet güvenli, hızlı iyileşen, izi neredeyse kalmayan bir operasyon olduğu için hastalar mini yüz germeden, tam yüz ve boyun germeye kadar uzanan bir perspektif aralığında istedikleri ameliyatı olabilirler” diye konuştu. 

“Çok mutluyum”

Cildinde oluşan sarkmadan kurtulduğu için mutlu olduğunu ifade eden hasta Nurgül Güldal ise ameliyat sonrası yüzünde ödem, şişlik, morluk ve gerginlik gibi hiçbir durumun olmadığını, yüz ile boynunun yumuşacık olduğunu söyledi. Güldal, “Ameliyat sonrası 10 gün kadar yüz korsesi taktım. 10 günden sonra ne ağrım ne de morluk kaldı. Şu anda çok mutluyum” dedi. 

Haber Merkezi 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 65 kilo verdi, boyun gerdirme operasyonuyla sarkmalardan kurtuldu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör