poyrazoğlu otomotiv
27 Mayıs 2019 Pazartesi

60 yıllık tekstil devi konkordato istedi

Denizli’nin önemli tekstil firmalarından Başarı Tekstil, yaşadığı mali darboğazı aşamayınca hacizlere karşı konkordato başvurusunda bulundu. 

22-09-2018 10:02

İssimo Home markasıyla ev tekstili üretimi yapan Başarı Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş, hacizlere karşı konkordato başvurusunda bulundu. Tekstil devine üç aylık geçici mühletin yanı sıra konkordato komiseri atama kararı da verildi. 1960'larda üretime başlayan  Denizlili Başarı Tekstil, yaşadığı mali darboğazı aşamayınca konkordato davası açtı. Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen davada 7 Eylül'de çıkan kararla, şirkete üç aylık geçici mühlet kararı verildi.

Üç kişilik komiser heyeti
Bu kararının yanında, alacaklıların sayısı ve firmanın borç miktarı gözetilerek, Ayhan Kortunay, Mürşit Uz ve Güngör Durur'un konkordato komiseri olarak görevlendirilmesine hükmedildi. Ürünleri, Türkiye'de 250'i aşkın noktada satılan Başarı Tekstil aynı zamanda 40'ı aşkın ülkeye de ihracat yapıyor. 60 yıl kadar önce 8 kişi ile küçük bir atölyede temeli atılan şirket 2010 yılında İssimo Home adıyla  ev tekstilinde kendi markasını oluşturdu.
Konkordato nedir? 

İflas anlaşması veya konkordato batık durumdaki şirketlerin borçlarını karşılayabilecekleri koşullar dahilinde ödemek için alacaklılarıyla yaptıkları anlaşmadır.
Haber Merkezi 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 60 yıllık tekstil devi konkordato istedi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör