etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Haziran 2019 Perşembe

50 yıllık hayal gerçek oldu

Sarayköy’ün 50 yılık hayali gerçeğe dönüştü.  Hiçbir ağaca zarar verilmeden 100 dönümlük arazi içerisine Sarayköy Belediyesi’nin imkanlarıyla yapılan PAÜ Sarayköy Meslek Yüksek Okulu binası törenle açıldı.

18-03-2019 14:46

Sarayköy Belediyesi Turan Mahallesi’nde 100 dönüm arazi içerisinde hiçbir ağaca zarar vermeden ağaçların konumuna göre proje çizdirerek PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nun yeni hizmet binası çalışmalarını tamamladı. PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu yeni hizmet binası için açılış törenle açıldı. Törene AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Sarayköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aslı Öztürk Kiraz ve vatandaşlar katıldı. 

Açılışta konuşan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nun kendisinin ve ilçenin en büyük hayali olduğunu belirterek,  “Sarayköy’ün uzun yıllardır hayali olan üniversiteyi başlatmak ve bitirmek bizlere nasip oldu. İnşallah burada birkaç bölümle başladığımız bu serüven ilerleyen zaman içinde 10 binlerce öğrenci ile Sarayköy’ü aydınlatacak. Yurdun dört bir köşesinden gençlerimiz gelecek. Sarayköyümüz kazanacak. Bu kampus Sarayköy’ün sosyal, ekonomik, kültürel hayatını canlandıracak” dedi.  

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ ise, “Yeni binanın yanına Sarayköy Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu yakışır. Biz de bu binada yeni bölümler açarak on binlere ulaşacak öğrenci sayısına ulaşacağız. Sarayköy Denizli’ye çok yakın. Ulaşımı çok kolay, inşallah yakın zamanda fakülte açma girişimlerimizde olacak. Burada sizlere söz veriyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından  6 milyon liraya mal olan 10 çalışma ofisi, 1 toplantı salonu, 1 çok amaçlı salon, 5 sınıf, 2 laboratuvar, 1 bilgisayar laboratuvarı bulunan Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nun açılış kurdelesi kesildi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 50 yıllık hayal gerçek oldu
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör