poyrazoğlu otomotiv

47 yıl sonra

Denizli’nin ilk özel koleji olan ve 1971 yılında açılan Özel Çamlık Koleji’nin öğrencileri, 47 yıl sonra buluştu. Duygusal ve keyifli  anların yaşandığı buluşmaya okulun öğretmenleri de katıldı. Yıllar sorna bir araya gelen öğrenciler geçmişe nostaljik bir yolculuk yaptı. 

16-04-2018 18:26
" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Özel Çamlık Koleji, 1971 yılında Fuat Dağdeviren, Mehmet Sevil ve İsmail Sözer tarafından kuruldu ve Denizli’nin ilk özel okulu unvanını kazandı. 1977 yılına kadar eğitim veren okul, daha sonra ekonomik nedenlerle kapandı.  1971 ile 1977 yılları arasında Özel Çamlık Koleji’ne eğitim gören öğrenciler, Marla Restoran’da  buluştu. 

Okul öğrencilerinden Ali İsmet Ege, Canan Aykota Urganlıoğlu, Bilge Sivri Başöz, Nevrah Dağdeviren, Berrin Yağcı Özbaş, Selim Serter, Güner Göngören, Adnan İnceoğlu, Cengiz Bababalım ve öğretmen Fahrettin Alkan tarafından organize edilen buluşmaya, Denizli’nin yanı sıra  başka illerde de yaşayan 130 Çamlık Koleji öğrencisi katıldı.  Okul öğretmenleri ile öğrencilerin katıldığı 47 yıllık özel buluşma saygı duruşuyla başladı.

Düzenleme komitesi adına açılış konuşmasını Bilge Sivri Başöz yaptı.  Aynı sıralarda birlikte eğitim gördükleri arkadaşlarıyla 47 yıl sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başöz, “Öğretmenlerimiz ideolojik değil, idealistti. Bizlerin hayata hazırlanmasında büyük emek verdiler. Bugün bizler sapasağlam ayakta durabiliyorsak, bu onların sayesindedir. Hepiniz hoş geldiniz, iyi ki geldiniz, iyi ki aramızdasınız” dedi. 

Konuşmanın ardından organizasyona katılan öğretmenlere çiçek verildi. Öğretmenler de duygularını dile getirdi. Okulun ilk müdürü Necdet Erdoğan, kurucuların okulu kendisine emanet ettiğini belirterek, tüm kuruluş sürecini tamamladıklarını ve eğitim hayatına başladıklarını söyledi. Konuşmaların ardından Özel Çamlık Koleji buluşması kahvaltıyla devam etti.

Bugün bir çoğu toplumda önemli mevkilerde bulunan  47 yıl öncesinin öğrencileri, özel buluşmada yıllar öncesine geri döndü. Sınıf ve okul arkadaşlarıyla koyu bir sohbete dalan davetliler, eski günleri yad etti. Anıların paylaşıldığı etkinliğin tekrarlanması kararlaştırıldı.
Osman Nuri Boyacı
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 47 yıl sonra
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör