etiler poyrazoğlu otomotiv
23 Eylül 2018 Pazar

336 SERVİS ARACI DENETLENDİ 19’UNA CEZA KESİLDİ

Denizli Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 02-08 Ekim tarihleri arasında, 336 okul servis aracının denetlendiğini ve 19’u hakkında cezai işlem uygulandığı belirtildi.

11-10-2017 18:35

Denizli Emniyet Müdürlüğü,  Bölge ve İl Trafik Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen haftalık trafik denetleme raporunu açıkladı.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 02-08 Ekim tarihleri arasında 14 bin 73 aracın kontrol edildiği vurgulandı.
19 OKUL SERVİS SOFÖRÜNE CEZA

Açıklamada, okul servis araçlarına yönelik denetlemelerde ise 336 okul servis aracının kontrol edildiği, özel izin belgesiz taşıma yapmak, muayenesiz araç kullanmak, fazla yolcu almak, rehber personel bulundurmamak, korsan taşımacılık yapmak gibi suçlardan 19 okul servis aracı sürücü hakkında cezai işlem uygulandığı belirtildi.  

Emniyet Müdürlüğü tarafından yayınlanan haftalık trafik denetleme raporunda, İl Trafik Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 41’i yaralaması 54 maddi hasarlı olmak üzere 95 kaza meydana geldiği yer aldı.                     Bölge Trafik Polis sorumluk bölgesinde ise 17’si yaralamalı 27 kaza meydana geldiğinin belirtildiği açıklamada,  “Kazaların azaltılmasına yönelik olarak kazaların yoğun olarak meydana geldiği cadde ve güzergâhlar ile sürücüler tarafından kırmızı ışık ihlalinin yapıldığı kavşaklarda, seyir halinde çevirme ekipsiz olarak radarlı hız denetimine, sivil ihbarlı denetim, emniyet kemeri, cep telefonu ve yaya denetimlerine ağırlık verilecektir” denildi.

BU NOKTALARA DİKKAT
Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Denizli’nin trafikte kör noktalarına da dikkat çekildi. Açıklamada,şu bilgilere yer verildi:

“İlimizde meydana gelen kazalar genellikle, Acıpayam yolu, İzmir yolu, 29 Ekim Bulvarı ve Yenişehir Şehit Öğretmen Yusuf Batur Caddesi (Yürüyüş Yolu) üzerinde meydana gelmiş olup, kazalar daha çok, doğrultu değiştirme (dönüş) kurallarına uymama, Araçların hızını hava ve yol şartlarına uydurmamaktan, kavşaklara yaklaşırken araçların hızını azaltmamaktan, kavşaklarda geçiş önceliğine uymama ve yakın takip arkadan çarpma kusurundan, yayaların ise karşıdan karşıya geçişlerde, araçlara ilk geçiş hakkını vermemekten dolayı meydana geldiği tespit edilmiştir.”

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 336 SERVİS ARACI DENETLENDİ 19’UNA CEZA KESİLDİ
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör