poyrazoğlu otomotiv etiler

30 kadın girişimci aranıyor

Yeni kadın girişimciler kazandırmak üzere yola çıkan Fikrim Geleceğim Projesi, Denizli’ye geliyor. Kapsayıcı Büyüme Derneği tarafından yürütülen KOSGEB destekli projede eğitimleri Boğaziçi Üniversitesi veriyor. 

04-04-2018 15:26

Kadınlar girişimci olacak, Boğaziçi Üniversitesi ve KOSGEB destek verecek. Fikrim Geleceğim Kadın Girişimci Programı Denizli’de başlıyor. Program kapsamında seçilecek 30 kadın, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nde eğitim alıp, KOSGEB’in  girişimcilik sertifikasına sahip olacak. 19 Nisan’da başlayacak ücretsiz  eğitimler, Park Dedeman Otel’de verilecek.

Türkiye’nin hem kadın istihdamı hem de kadın girişimci sayısı bakımından dezavantajlı bir ülke olduğu gerçeğinden hareketle başlatılan Fikrim Geleceğim Projesi, yeni kadın girişimciler yaratmayı hedefliyor. Proje, ekonomik büyümede aktif rol almak isteyen, girişimcilik yetenekleri doğrultusunda yeni işler yaratıp bu işleri geliştirme potansiyeli bulunan ve ortaya sürdürülebilir bir iş modeli koyabilen kadın girişimci adaylarını desteklemeyi ve bu yolla fırsat eşitliği yolunda kadınların yanında yer almayı amaçlıyor. Fikrim Geleceğim Projesi bugüne kadar İzmir, Gaziantep, Kastamonu, Adana, Çanakkale, Konya, Kars, Edirne, Eskişehir ve Şanlıurfa'da hayata geçti, bu illerden toplam 270 girişimci kadın sertifikalarına kavuştu.

46 SAATLİK EĞİTİM VERİLECEK
Fikrim Geleceğim Projesi'nin Denizli eğitimleri 19 Nisan’da başlayacak. Katılmak isteyenler  12 Nisan’a kadar www.fikrimgelecegim.com sitesindeki formu doldurarak başvurabilecek. Formu eksiksiz dolduran isimler mülakata davet edilecekler. 

Fikrim Geleceğim Projesi’nin eğitim içeriği 5 modülden ve toplam 46 saatten oluşuyor. Program kapsamında kişisel yönetim becerileri, girişimciliğe giriş, iş planı kavramı ve öğeleri, atölye çalışmaları, iş planının hzırlanması ve sunumu alanlarında eğitim verilecek. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 30 kadın girişimci aranıyor
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör