etiler poyrazoğlu otomotiv
21 Ağustos 2019 Çarşamba

3. Kitap Fuarı’nı 320 bin kişi ziyaret etti

Büyükşehir Belediyesi 3. Kitap Fuarı’nı 10 günde 320 bin kişi  ziyaretçisini ağırladı. Her gün ortalama 30 binden fazla kişiyi konuk eden fuarda yüzlerce yazar ve yayınevi Denizlililer ve çevre illerden gelen vatandaşlarla buluştu. 

16-04-2019 15:34

Büyükşehir Belediyesinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Ege’nin en büyük kitap fuarı 04-14 Nisan tarihleri arasında misafirlerini ağırladı. Yüzlerce yazar ve yayınevinin katıldığı 3. Kitap Fuarı’nı 10 günde 320 bin  kişi ziyaret etti. Her gün ortalama 30 binden fazla kişinin gezdiği fuarda vatandaşlar imza günleri ve söyleşilerde Türkiye'nin en ünlü yazarları ile bir araya gelme imkanı buldu. Denizlili gazeteci, yazar, şair ve ressam Gürbüz Azak'ın onur konuğu olduğu fuarda Ahmet Ümit'den Hasan Ali Toptaş'a, Ercan Kesal'dan Şermin Yaşar’a, Kahraman Tazeoğlu'ndan Hakan Günday'a kadar çok sayıda yazar vatandaşlarla bir araya geldi. Ünlü yazarlar fuarın her geçen yıl daha da güzelleştiğini belirterek bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti.

Fuara katılan yazarlardan Tarık Tufan, Denizli’nin  ekonomik ve sosyal olarak birikime sahip bir şehir olduğunu belirterek, “ Dolayısıyla bu şehrin kitap fuarını devam ettirmesi önemli ve bizim de gördüğümüz kadarıyla hem söyleşi esnasında hem imzada, gerçekten okuyan, olaylara vakıf bir okuyucu ile karşılaştım, çok mutlu oldum. Açıkçası beklediğimden çok daha sıcak, samimi, ciddi bir okur kitlesiyle karşılaştım” dedi. Birol Tezcan ise, “Bu şehirde kitap fuarının olması beni çok mutlu etti. 3 yıldır imzam oluyor. Fuarlar insanların yazarlar ve kitaplarla daha yakından ilişki kurmasını sağlıyor. Denizli’de 3. kez düzenlenmiş olmasına rağmen çok başarılı devam eden bir fuar” şeklinde konuştu.

Başkan Zolan da kitap imzalattı

Fuarı sık sık ziyaret ederek vatandaşlar ve yazarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, hafta sonu imza günü bulunan yazar Esat Şişman'ı ziyaret ederek "Çanakkale Ateşi" adlı kitabını imzalattı. Şişman'ın Gönen Öğretmen Lisesi'nden arkadaşı olduğunu ifade eden Zolan, Şişman’a başarılar diledi. Büyükşehir Belediyesi'nin 3. kez düzenlediği kitap fuarına ilginin artmaya devam ettiğini kaydeden Zolan, "Ege'nin en büyük fuarında bir kez daha vatandaşlarımızı kitapla, yazarlarımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Henüz çok genç bir fuar olmamıza rağmen gösterilen ilgi övgüye değer" dedi. Bu ve benzeri fuar ve etkinliklerin milli ve manevi değerlerine bağlı, okuyan, sorgulayan, araştıran bir gelecek için çok önemli katkı sağladığının altını çizen Başkan Osman Zolan, "Kültür ve sanat şehri Denizlimize yakışanı yapmaya devam ediyoruz" diye konuştu. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 3. Kitap Fuarı’nı 320 bin kişi ziyaret etti
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör