poyrazoğlu otomotiv etiler

3 kilo 736 gram ağırlığındaki kitle ameliyatla alındı

Denizli’de karın ağrısı şikayeti ile hastaneye başvuran 25 yaşındaki Kezban Gözebe’nin  vücudundan çıkan 3 kilo 736 gramlık  kitle yapılan başarılı operasyonla alındı. 

28-11-2019 15:59

Denizli’de yaşayan 25 yaşındaki Kezban Gözebe işyerinde çalıştığı sırada şiddetli karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti. Gittiği hastanede doktorların bir neticeye ulaşamaması ve ağrılarının devam etmesi üzerine genç kadın özel bir hastaneye başvurdu. Dahiliye Uzmanı Dr. Dündar Güngör, detaylı muayenesinin ardından diyafram boşluğu kısmından başlayarak kasık bölgesine kadar ulaşan bir kitle olduğunu tespit etti. Operasyon için genç kadını Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Nazmi Yaşar Sayım’a yönlendirdi. Dr. Sayım, uzunluğu 36 santimetre büyüklüğünde ve 3 kilo 736 gram ağırlığındaki kitleyi  ameliyatla  çıkarttı. Genç kız, her iki doktorun da yardımıyla ameliyat sonrası sağlığına kavuştu.

Sağlığına kavuşan Kezban Gözebe, “Çalışırken şiddetli ağrıyla birlikte nefesim kesildi. Doktorlarım yaptıkları inceleme sonucu büyük bir kitle tespit etti. Ameliyatla kitle alındı. Sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum. Çıkan kitlenin büyüklüğüne ben de şaşırdım” dedi. 

İnsan vücudunda olmaması gereken bir kitle

Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Nazmi Yaşar Sayım ise bilgisayarlı tomografide karnın sol yarısını neredeyse tamamen kaplayan, orta hattı geçen, oldukça düzensiz sınırlı, yaklaşık 36 santim boyutlarında, olmaması gereken bir kitle saptadıklarını belirterek, “Ameliyatla  dalağı da içerisine almış olan düzensiz yüzey içinde kisttik alanlar bulunan, göğüs boşluğu ile karın boşluğunu ayıran diyafram dediğimiz yerden başlayıp, aşağıya kasık yani pelvis bölgesine uzanan oldukça büyük dev boyutlarda yaklaşık 4 kilogram ağırlığında bir kitleyi başarılı bir operasyonla aldık” diye konuştu. Bu tür vakaların deneyimli ellere bırakılması gerektiğini dile getiren Dr. Sayım, “Bugün hastamızı taburcu etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 3 kilo 736 gram ağırlığındaki kitle ameliyatla alındı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör