poyrazoğlu otomotiv etiler
18 Şubat 2019 Pazartesi

28 Şubat'ı hafife almayın

Denizli’de Teşkilat Buluşması’na katılan Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat davasının belli mahkumiyetlerle sonuçlandığını ama yüreklerin henüz rahatlamadığını söyledi.

16-04-2018 17:25

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Denizli Şubesi'nce Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu'nda düzenlenen Teşkilat Buluşması’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye artık narkoz etkisinden çıktı. Düne ilişkin yaşananlardan sıyrılıp olup bitenin farkına vardı.  Fırat Kalkanı'yla emperyalizmin şah damarını keserken Zeytin Dalı Harekatı'yla küresel terörü süpürme hamlesi yaptı"  dedi. 

Bugün coğrafyada yaşananları anlamak için bir asır öncesine gitmek gerektiğini ifade eden Yalçın, "İsviçre'nin Basel şehrinde Yahudi kongresinin ne anlama geldiğini bilmeyen adam, 100 yıl içinde bu coğrafyada yaşananları da anlamaz, magazin gibi takip eder sadece. Biri biter bir başkasına kilitlenir. Basel'de toplanan dünyada imkan sahibi Yahudilerin 'Biz Filistin topraklarında bir Yahudi devleti kuracağız' diye yemin etmesi... '50 yıl sonra kuracağız, 100 yıl sonra  vadedilen topraklara Nil ve Fırat arasına ulaşacağız' diyerek bir stratejik plan yola koyması, gözden kaçırılırsa birinci nokta gözden kaçırılmış demektir. Ondan sonra olup bitenler ve bugünkü yaşananlar çok fazla anlamlandırılamaz” diye konuştu. 
 

Müfredata ilişkin Türkiye'deki en kapsamlı raporu, iki yıl önce 50 akademisyen ve 400 öğretmenle hazırladıklarını belirten Yalçın,  raporu  kamuoyuna açıklanmadan önce ABD Büyükelçiliği yetkililerinin içeriğini öğrenmek için iki kez kendisiyle görüştüğünü söyledi.  Yalçın, "Müfredat programı açıklandı, tartışma başladı, evrim teorisi, cihat kavramı. Cihat kavramı önemli. İslam dünyasını cihat kavramının yanlış yorumlanması ya da örgün müfredat içerisinde öğretilmemesinden kaynaklı olarak savuruyorlar ve El-Kaide, DEAŞ gibi yapılar bunun üzerinden şekillendiriliyorlar" dedi.

“Yürekler henüz rahatlamadı”
Yalçın Memur-Sen'in 26 yıllık geçmişinde başlarını öne eğdirecek hiçbir leke bulunmadığını belirterek 28 Şubat davasında verilen kararın henüz yürekleri soğutmadığını vurguladı. Yalçın, "Bu ülkede soldaki sendikalar 12 Mart muhtırasında muhtıracıları destekleyen bildiri yayınladılar. Sağdakiler 12 Eylül darbe hükümetine bakan verdi ve 'Sadece oraya üye olabilirsiniz' diye Kenan Evren talimat verdi. Diğer sendikalar nasibini aldı. 28 Şubat'ta örgütlü yapıların 5'i birden sokağa çekildi ve bir hükümet onun üzerinden yıkıldı. 28 Şubat hadisesini hafife almayın. Dava uzun süredir devam ediyordu. Belli mahkumiyetlerle sonuçlandı ama yürekler henüz rahatlamadı. Nerede sivil çete, nerede karargah medyası tetikçiler? Nerede milletin inancıyla, değerleriyle dalga geçenler, nerede şubat soğuğunda boncuk boncuk ter döktüren sivil ayaklar, nerede gazeteci kılıklı tetikçiler?" diye konuştu.
Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 28 Şubat'ı hafife almayın
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör