poyrazoğlu otomotiv etiler

24 Haziran’da hep birlikte kazanacağız

Cumhuriyet Halk Partisi’nin  Denizli 3. Sıra milletvekili adayı Teoman Sancar,  seçim çalışmalarını Sarayköy’de sürdürdü. Esnafı ve çiftçilerle görüşüp sorunlarını dinleyen Sancar, “CHP iktidarı ile tüm vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak. 24 Haziran’da hep birlikte kazanacağız” dedi. 

11-06-2018 16:21

Seçim çalışmalarına Sarayköy’le devam eden CHP’nin milletvekili adayı Teoman Sancar,  vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Vatandaşlarla ve esnafla sohbet edip dertlerini dinleyen Sancar ”Esnafımız, çiftçimiz çok zor şartlar altında çalışıyor, emek harcıyor ama emeğinin karşılığını alamıyor. Askeri ücret 1.604 lira. 4 kişilik bir aile bu miktarla geçinmeye çalışıyor, geçim sıkıntısı yaşıyor. Yılbaşında asgari ücreti 2 bin 200 lira yapacağız. Tamam çok yüksek bir miktar değil ama en azından 1.604 liradan daha iyidir. Asgari ücretten gelir vergisi almayacağız. Asgari ücrete yılda bir defa değil, altı ayda bir zam yapacağız. Asgari ücret artışını enflasyon ve refah artışı payını dikkate alarak altı ayda bir belirleyeceğiz” dedi. 
Emeklilerin de geçim sıkıntısı çektiğini belirten Sancar, emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı’nda iki maaş ikramiye verileceğini söyledi.  Çiftçilerin sorunlarını da çözeceklerini belirten Sancar,  “Çiftçimiz yaz, kış, sıcakta, soğuk demeden  çalışıyor. Ama o da geçim sıkıntısı çekiyor. Çiftçinin üretimde kullandığı mazottan ÖTV ve KDV’yi kaldıracağız. Böylece mazotun litresini çiftçiye 3 liradan vereceğiz.  Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerini sileceğiz.  Aile Sigortası kapsamına alınan yurttaşlarımızın Genel Sağlık Sigortası prim borçlarını sileceğiz. Çiftçimiz rahat bir nefes alacak. Tüm kamu personeli ve emeklilerin ücret artışlarını belirlerken sadece enflasyonu değil, büyümeden kaynaklı refah payını da tam olarak dahil edeceğiz.  Ücretlilerin ve esnafın asgari ücrete kadar olan gelirlerine gelir vergisi muafiyeti tanıyacak şekilde gelir vergisi dilimlerini yeniden düzenleyeceğiz. CHP iktidarı ile tüm vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak. 24 Haziran’da hep birlikte kazanacağız” diye konuştu. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 24 Haziran’da hep birlikte kazanacağız
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör