poyrazoğlu otomotiv etiler

22. Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali 3 gün sürdü

Çal Belediyesi tarafından düzenlenen 22. Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali’nde renkli görüntüler yaşandı. Üç gün boyunca 60 bin kişi ilçeyi ziyaret ederken MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Çal’da yerel seçimlerde adaylarının Belediye Başkanı Fethi Akcan olduğunu açıkladı.

11-09-2018 14:49

Çal’da bu yıl 22’inci kez düzenlenen Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali üç gün sürdü. Cuma akşamı başlayan festival, Pazar günü gece geç saatlerde bitti ve 60 bine yakın insan üç gün boyunca Çal’da hem eğlendi hem de Çallılar ile hasret giderdi. Festivalin son gününde sahneye çıkan Kubat, türküleriyle izleyenleri coşturdu. Başkan Akcan, sanatçılara elleriyle Çal üzümü ikram etti, sahne alan her sanatçı da Çal’ın üzümü ve domatesinden söz etti.

Çamlık Parkı'ndaki eski belediye binası önünde kortejle başlayan festivalde ‘En İyi Üzüm Yetiştiricileri’ yarışması da yapıldı. Yarışmada, Çal Karası kuru üzüm kategorisinde İbrahim Telek birinci, Ahmet Sarıdemir ikinci, Veli Yardım üçüncü oldu. Çekirdeksiz kuru üzüm kategorisinde Mehmet Arslan Şahin birinci, Emin Çetin ikinci, Mehmet Şahin Arslan üçüncü, Çal Karası yaş üzümde Aynur Karagönlü birinci, Gülcan Turgut ikinci, Hamdi Tala üçüncü, çekirdeksiz yaş üzümde Hüseyin Ünal birinci, Cihan Gençtürk ikinci, Kafittin Ünal üçüncü oldu. Festivalin ilk günü Ali Kınık ve Esra Sezer sahne aldı. Çallı ressam Gürcan Ekici Kültür Sarayı yanındaki duvarda canlı performansına başladı. Cumartesi günü Çallılar Hüseyin Kağıt ve Aydanur Demir ile keyifli saatler geçirdi.  Çal’da örtü altı seracılığı ilk başlatan 13 üreticiye de plaket verildi. 

Akcan, MHP’nin adayı

Festivali MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan’ın yanı sıra çok sayıda bürokrat, işadamı ve siyasetçi de ziyaret etti. MHP İl Başkana Cafer Birtürk, festivalin son günü, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için Çal’da başkan adaylarını açıkladı. Birtürk, “2014 yerel seçimlerini kazanıp, bu güne kadar iyi hizmetlerde bulunan ve Çal halkının gönlünde taht kuran Fethi Akcan, 31 Mart yerel seçimlerinde de Çal adayımızdır. Birlikte yürümeye devam edeceğiz” dedi.

“Birlikte yürümeye devam”

Adaylığı açıklanan Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, “Gücümüzü, güçlerinden aldığımız Çal halkına çok teşekkür ediyorum. Bize yine yalnız bırakmadılar. Mensubu olduğum siyasi partinin de şimdiden şahsımı aday olarak açıklaması, benim için de sürpriz oldu. Onlara da teşekkür ediyorum. Allah nasip ederse, Çal halkı ile birlikte yürümeye devam edeceğiz. Çal’ın kaderini değiştirecek olan Tarım Kenti Çal Projesini geliştireceğiz. Her zaman söylüyorum; Çal’da yaşayan herkes aynı sokağın çocuklarıdır ve hiçbir siyasi ayrım yapmadan yürüyüşümüze devam edeceğiz. Asla  ayıran olmayacağız. Birlik ve beraberlikten hiçbir zaman ödün vermeyeceğiz” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 22. Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali 3 gün sürdü
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör