etiler poyrazoğlu otomotiv

21.Yüzyılı kodlayacaklar

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile GEKA arasında 21.Yüzyılı Kodluyoruz Projesi imzalandı. Proje kapsamında, 20 okul öncesi, 20 ilkokul, 20 ortaokul, 20 lise ve 40 bilişim teknolojileri öğretmeni eğitim alacak.

18-08-2018 14:28

Pamukkale Üniversitesi Teknokent’te bulunan Güney Ege Kalkınma Ajansında gerçekleştirilen imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, proje imza töreninde yaptığı konuşmada teknik destek programı kapsamında kabul edilen 21. Yüzyılı Kodluyoruz Projesi’nin Denizli’deki farklı branşlardan ve seviyelerden 120 öğretmene robotik kodlama eğitimi verileceğini açıkladı.  Oğuz, “ Verilecek olan bu eğitimle 21. Yüzyıl becerilerinden olan ve Endüstri 4.0 devrimiyle sanayinin ihtiyaç duyduğu kalifiye personel istihdamına katkıda bulunmak ve TR32 bölgesinin işgücü, eğitim ve teknolojik açıdan kalkınmasına katkıda bulunmak hedefleniyor” dedi. 

Proje kapsamında, 20 okul öncesi, 20 ilkokul, 20 ortaokul, 20 lise ve 40 bilişim teknolojileri öğretmeni alanında uzman kişilerden eğitim alacak. Denizli’nin her ilçesinden seçilecek olan temsilci öğretmenler, eğitim sonrasında kendi okullarındaki ve ilçelerindeki öğretmenleri de bilgilendirecek.  5 gün süre ile temel kodlama eğitimine GEKA’nın desteği ise 31 bin lira. 

Haber Merkezi

 

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 21.Yüzyılı kodlayacaklar
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör