etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

150 polisle Huzurlu Okul denetimi

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri  Huzurlu Okul  uygulaması kapsamında okul önlerinde denetimler yaptı. 150 polisin görev aldığı uygulamaya, “Çako” isimli dedektör köpek de katıldı. 

12-10-2018 10:59

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı 150 personelden oluşan ekipler, kentin bazı noktalarındaki okul önlerinde eş zamanlı uygulama yaptı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği uygulamada, "Çako" isimli dedektör köpek de aramalara katıldı.

Okul çevrelerinde, park, bahçe ve umuma açık yerlerde gerçekleştirilen narkotik uygulamasında, şüpheli görülen şahıslar kontrol edildi. Kontrollerde, dedektör köpeğin yardımıyla sahibi bulunmayan bir bisiklet koltuğunun altına gizlenmiş 5 gram esrar ile bir miktar uyuşturucu hap ele geçirildi. 

Uygulamada, 630 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) sisteminden sorguları yapıldı, 70 araç kontrol edildi ve 12 bin lira idari para cezası kesildi. Okul önlerinde yapılan denetimlerde öğrenciler dedektör köpek Çako’ya yoğun ilgi gösterdi.

AA

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 150 polisle Huzurlu Okul denetimi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör