poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

150 kiloluk kadın doğum yaptı 

Denizli'de, özel bir hastanede takibi yapılan  150 kilogram ağırlığındaki Seray  Top, sezaryenle 3 kilo 600 gram ağırlığında bir kız çocuğu dünyaya getirdi

19-06-2018 16:26

Hamilelik sürecinde 150 kiloya ulaşan Seray Top, sezaryenle bir kız çocuğu dünyaya getirdi.  Burdur'un Gölhisar ilçesinde yaşayan ev hanımı 24 yaşında ve 150 kilogram ağırlığındaki Seray Top, riskli gebelik nedeniyle Denizli'deki özel bir hastaneye başvurdu. 

Genç kadının hamilelik takibi Op. Dr. Gülçin Sarıiz Kıvrak tarafından yapıldı. Top, hamileliğinin 7. ayında sezaryenle doğum yaptı. 3 kilo 600 gram ağırlığında bir kız çocuğu dünyaya getiren anne ile bebeği gerekli kontrollerinin ardından taburcu edildi.  Doktor Kıvrak, 150 kiloluk hastasının, hamileliği süresince kontrol altında tutulduğunu söyledi.  Anne adayını hamileliğinin 7. ayında doğuma aldıklarını belirten Kıvrak, "Hastamızın takipleri normaldi. Doğumu sezaryenle gerçekleştirdik" dedi.

Anne Seray Top ise "Hamile olduğumu öğrendikten sonra kilo nedeniyle risk faktörü olduğu ifade edildi. Sonra buraya geldik. Bir kız bebek dünyaya getirdim, çok mutluyum" diye konuştu. 
Haber Merkezi
 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 150 kiloluk kadın doğum yaptı 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör