poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

15 Temmuz şiir ve resim yarışması

Çardak Belediyesi, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıldönümü dolayısıyla il genelinde şiir yarışması düzenledi.  Dereceye girenlerin altınla ödüllendirileceği şiir ve resim yarışmasına katılmak isteyenler 10 Temmuz Salı günü mesai bitimine kadar eserlerini Çardak Belediyesi’ne gönderebilecek. 

04-07-2018 13:42

15 Temmuz darbe girişiminde Denizli ve Aydın’dan Ankara’ya darbeyi desteklemek için gönderilecek askerlerin durdurulduğu Çardak’ta, darbe girişimin yıldönümü dolayısıyla il genelinde şiir ve resim yarışması düzenlendi.  

 15 Temmuz Destanı  konulu ödüllü resim ve şiir yarışması ile ilgili bilgi veren Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, “15 Temmuz’u unutmayacak, unutturmayacağız. 15 Temmuz karanlık gecede hainlere karşı doğan bir güneştir. Yüce milletimiz ve kahraman Çardaklımız o gecede destansı bir kahramanlık örneği sunarak iradesine sahip çıkmıştır. Millet iradesine yapılan bu saldırıyı canları pahasına püskürtmeyi başaran  Çardaklımız ve milletimiz tüm dünyaya Türk’ün gücünü göstermiştir. Türk ulusunun; vatan, millet, bayrak, devlet söz konusu olduğunda hiçbir gücün durduramayacağı bir iradeye sahip olduğunu tüm dünya gördü o gece. Çardak Belediyesi olarak o geceyi tüm vatandaşlarımızın nasıl gördüklerini, nasıl kaleme alacaklarını görmek adına yarışma düzenledik” dedi.

Resim ve şiir yarışmasına katılmak isteyen vatandaşlar eserlerini en geç 10 Temmuz Salı günü mesai bitimine kadar Çardak Belediyesi’ne gönderebilecek.   Dereceye giren eserler altınla ödüllendirilecek.   

Haber Merkezi 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 15 Temmuz şiir ve resim yarışması
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör