poyrazoğlu otomotiv etiler

13 bin öğrenciye diş taraması yapıldı

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk 18-22 Kasım Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, Denizli’de 13 bin 600 öğrenciye diş taraması yapıldığını, 55 bin 758 öğrenciye ise flor vernik uygulaması gerçekleştirdiklerini söyledi. 

22-11-2019 19:31

Sağlıklı bir yaşamın ağız ve diş sağlığıyla başladığını, ağız ve diş sağlığını bozan faktörlerin vücut sağlığını da etkilediğini söyleyen İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; “ Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Ancak hayatı doğrudan tehdit etmediği için gereken önem verilmemektedir. Buna rağmen kalp- damar hastalıkları, büyüme geriliği, erken doğum, şeker hastalığı gibi birçok sağlık sorununun oluşmasına neden olduğu unutulmamalıdır. Ağız ve diş sağlığı problemlerini ortaya çıkmadan önce koruyucu önlemlerle engellenmesi gerekmektedir” dedi. 

Kamuda 125 diş hekimiyle dolgu, kanal tedavisi, protez işlemleri, dış taşı temizliği ve diş çekim işlemlerini gerçekleştirdiklerini anlatan Öztürk, koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetleri kapsamında da eğitimler vererek flor  vernik uygulaması yaptıklarını vurgulayarak, “2018-2019 eğitim öğretim yılında, 134 bin 916 öğrenciye eğitim verdik. 13 bin 605 öğrenciye diş taraması ve 55 bin 758 öğrenciye de flor vernik uygulaması gerçekleştirdik. Ayrıca 48 bin 24 adet  fırça macun setini çocuklarımıza ücretsiz dağıttık” diye konuştu.

Haber Merkezi

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 13 bin öğrenciye diş taraması yapıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör