poyrazoğlu otomotiv etiler

Pamuk Kadınlar’a ödül

Denizli Ticaret Odası (DTO) ve Denizli İş Kadınları Birliği Derneği (DİKAB) başarılı iş kadınlarını ödüllendirdi. Özverili çalışmalarıyla sektörlerinde fark yaratan Pamuk Kadınlar’a ödülleri törenle verildi. 

12-04-2018 16:56

Denizli Ticaret Odası, İŞKUR ve KOSGEB’in eğitim ve kredi desteklerinden yararlanarak iş dünyasında yükselen kadınlar ödüllendirildi. Denizli Ticaret Odası ve Denizli İş Kadınları Birliği Derneği’nin organizasyonuyla düzenlenen törende Pamuk Kadın Ödül Töreni’nde 3  iş kadınına ödülleri  verildi.

DTO Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, DTO Başkanı Uğur Erdoğan, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, DİKAB Başkanı Nilgün Ök, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci ve iş kadınları katıldı.

“İLK GEREKEN PARA DEĞİL BİLGİ”
Törende özel konuşmacı olarak yer alan inovasyon ödüllü Aslı Elif Tanuğur Samancı, gıda mühendisliğinden, ödüllü bir kadın girişimci olma yoluna nasıl geldiğini anlattı. Samancı, “İlk  gereken para değil, bilgi. KOSGEB desteği ile bugün buraya geldik” diye konuştu.

“HER ZAMAN KADINLARIN YANINDAYIZ”
DTO Başkanı Uğur Erdoğan, teşvikler ile kadınların her zaman yanında bulunduklarını belirterek, “Kurulan şirketler, 50 bin hibe ve 100 bin faizsiz kredi ile sağlandı. İş kadınlarımızın sayısı da her geçen gün artacak. Önceliğimiz sizsiniz. Yaptığımız DTO seçimlerinde 37 kadın arkadaşımızı meclisimize aldık. Daha da büyüyorlar. Biz elimizden gelen desteği her zaman sağlayacağız” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından sonra konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kadınların isterse her şeyi yapabildiklerini söyledi. Zolan, “Artık tüm kurumlar, kadınların önünü açma konusunda gayret gösteriyorlar. Çok başarılı iş kadınlarımız var. DİKAB farklılığı ile Denizlimize ses getiriyor” dedi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Süleyman Kocasert, inovasyon ödüllü Aslı Elif Tanuğur Samancı’ya başarıları ve katkılarından dolayı ödülünü takdim etti. Daha sonra DTO Başkanı Uğur Erdoğan, eski hükümlü Mukerrem Güleç’e başarı ve özverilerinden dolayı ‘Yılın Girişimci Kadını Ödülü’nü verdi. Yılın Yönetici İş Kadını Ödülü Sağlık Müdürü Berna Öztürk’e gitti. Öztürk’e ödülünü Başkan Zolan sundu. Yılın İş Kadını Ödülü’nü ise Mukaddes Başkaya aldı. Başkaya’ya ödülünü Ayşen Zeybekci verdi. 
Ayhan AKAR

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Pamuk Kadınlar’a ödül
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör