etiler poyrazoğlu otomotiv
20 Haziran 2019 Perşembe

100 kavşakta düzenleme yapılacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın yeni dönem için açıkladığı 258 proje arasında Gümüşler’e köprülü kavşak yapılması, 100 kavşağın düzenlemesi  ve yeni yaya üst geçitleri de bulunuyor. 

26-03-2019 11:12

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’dan yine nokta atışı projeler geldi. Denizli Büyükşehir Beldiye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Zolan’ın Denizli için hazırladığı 258 vizyon proje içinde ‘ulaşım yatırımları’ yine önemli bir yer tutuyor. Projeler arasında; Gümüşler’e  köprülü kavşak, kontrolsüz 100 kavşağın düzenlenmesi ile can güvenliğini en üst seviyeye çıkaran 10 adet yaya üst geçidi bulunuyor.

Bugüne kadar Denizli'ye 16 köprülü kavşak yapan Büyükşehir Belediyesi, yeni dönemde de kavşak yatırımlarını sürdürecek. Bu kapsamda Gümüşler ve Cinkaya Caddelerinin kesişimindeki mevcut trafik yoğunluğunu bitirmek amacı ile buraya bir köprülü kavşak yapılacak.  Bu yolu kullananların en büyük isteklerinden biri olan köprülü kavşak, tıpkı diğerlerinde olduğu gibi, yakıttan ve zamandan tasarruf sağlayacak, ayrıca bölgeye görsel bir güzellik katacak. Özellikle akıllı kavşaklarla trafiğe nefes veren  Büyükşehir Belediyesi, gelecek dönemde tam 100 kavşakta düzenleme yapacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, kavşak düzenlemelerinin trafik akışı ve güvenliğini önemli ölçüde sağladığına dikkat çekerken, “Tabii ki estetiğe de dikkat edeceğiz ve kavşakların çevre düzenlemelerini de en güzel şekilde yapacağız” diye konuştu. Başkan Zolan’ın açıkladığı projeler içinde kentin ihtiyaç duyulan 10 bölgesine daha yaya üst geçidi yapılması da yer alıyor.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 100 kavşakta düzenleme yapılacak
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör