poyrazoğlu otomotiv
27 Mayıs 2019 Pazartesi

‘1 SAAT’ TALİMATI

81 il emniyet müdürlüğüne gönderilen yazıda, polis merkezi amirliklerine müracaata gelen vatandaşların işlemlerinin en geç bir saat içinde bitirilmesi talimatı verildi. Ayrıca Ankara’da 81 ilden bin 260 polis merkezi amirine yönelik ‘Polis Merkezleri Eğitici Yetiştirme Kursu’ başlatıldı. Müdürü Mevlüt Demir, kursa Denizli’den 8 emniyet amirinin katıldığını söyledi.

19-09-2018 12:18

Polis merkezi amirliklerinin iyileştirilmesi amacıyla son olarak 17 Eylül-5 Ekim'de 3 dönem halinde Ankara'da bin 260 polis merkezi amirine yönelik ‘Polis Merkezleri Eğitici Yetiştirme Kursu’ başlatıldı. 

Polis merkezi amirliklerinde yeniden yapılanmaya giden Emniyet Genel Müdürlüğü, amirliklerin görevlerini daha etkin yürütmesi, alan hakimiyetini artırması, ihbar ve şikayetlerin hızlı değerlendirilmesi amacıyla Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda bir dizi çalışma başlattı.

Bu kapsamda ilk olarak 2-3 Ağustos'ta 10 ilin asayiş şube ve ilçe emniyet müdürleri ile polis merkezi amirlerinden oluşan 20 personele yönelik Ankara'da "Polis Merkezi Amirliklerinin Etkinliğinin Artırılması Çalıştayı" düzenlendi. Bu kapsamda Emniyet Genel Müdürlüğü, 81 il emniyet müdürlüğüne gönderilen yazıda, polis merkezi amirliklerine müracaata gelen vatandaşların işlemlerinin en geç bir saat içinde bitirilmesi talimatını verdi.

Uzunkaya'nın talimatına göre, polis merkezi amirliklerine müşteki, mağdur ve tanık konumunda veya bilgi almak, ihbarda ya da şikayette bulunmak için gelen vatandaşlara öncelik tanınacak, hiç kimseye vücut diliyle de olsa küçük düşürücü davranılmayacak.

Polis merkezi amirliklerinin hizmet kalitesini artırmak amacıyla personel ve vatandaşın taleplerine de önem veren Emniyet Genel Müdürlüğü, 3-14 Eylül'de 12 ilde 200 polis merkezi amiri, 800 polis merkezi personeli ve 2 bin vatandaşa yönelik anket çalışması yaptırdı.

Bin 260 polis merkezi amiri eğitime alındı

Polis merkezi amirliklerinin iyileştirilmesi amacıyla son olarak 17 Eylül-5 Ekim'de 3 dönem halinde Ankara'da bin 260 polis merkezi amirine yönelik planlanan "Polis Merkezleri Eğitici Yetiştirme Kursu" başladı.

Kurs süresince personele aktarılacak konular ise ‘insan hakları’, ‘polis-halk ilişkilerinin güçlendirilmesi için polis merkezlerinde yapılması gereken iş ve işlemler’, "iletişim ve beden dili’, ‘narkotik suçları ile ilgili bilgilendirme’, ‘KOM suçları ile ilgili bilgilendirme’, ‘TEM suçları ile ilgili bilgilendirme’, ‘polis merkezi amirliği mevzuatı’, ‘meydana gelen olaylara müdahale esasları’, ‘yetişkin eğitimi’ ile ‘öğretim yöntem ve teknikleri’ olarak belirlendi.

Kursa katılan polis merkezi amirleri de öğrendiklerini görev yaptıkları illerdeki 44 bin personele aktaracak. Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, kursa Denizli’den 8 emniyet amirinin katıldığını söyledi. Müdür Demir, “Eğitim programı görevlerinin daha etkin yürütülmesi, sorumluluk alanlarındaki hakimiyetinin artırılması, vatandaşlarımızın güvenlik ihtiyaçlarının kolay, hızlı ve etkin bir şekilde sağlanmasını amaçlıyor” dedi. 

Ayhan AKAR

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ‘1 SAAT’ TALİMATI
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör