poyrazoğlu otomotiv etiler

​​​​​​​Yörüklerden Demir’e özel davet

Denizli Yörükler Derneği  Başkanı Yaşar Ceylan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenleyecekleri Yörük Toyu yürüyüşüne Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’i özel olarak davet etti.

19-09-2019 14:56

İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’i makamında ziyaret eden Denizli Yörükler Derneği yönetimi adına konuşan Başkan Yaşar Ceylan, “Türk Dünyası’nın birlik ve beraberliği için düzenlenecek olan Yörük Toyu’na davette bulunmak amacıyla geldik. Bu ziyaret Müdürümüzün sadece kurum müdürü olduğu için değil her fırsatta ve her yerde Yörük Çocuğu olduğunu en yüksek sesle söyleyen olması nedeniyledir” dedi. 

Yörük ve Yörüklük kültürünün konuşulduğu ziyarette özel davet için teşekkür eden  Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, “Yörüklük, Türk milletinin ağırlık ve hareket merkezi, cihanşümul ruhunun, fütuhat şuurunun, gaza duygusunun kader ve kavrama mahrecidir. Yörüklük Türk Devletinin sigortası, istiklal ve istikbalimizin teminatıdır. Yörüklük, Türklüğün özüdür, lakabıdır, otantik ismidir, Yörüklük bu bağlamda Türklüğün ta kendisidir. Bu nedenle her daim; Yörük olmaktan, Yörük olarak anılmaktan, adımın önüne konulacak olan sair unvan ve sıfatlardan dahi Yörük Çocuğu Mevlüt titri daha evla daha aladır benim için. Çünkü Yörüklük en karanlık gecelerin sabahı, yeniden doğuşun, küllerinden var oluşun adıdır. Bu telakki ve anlayışla uğruna can feda dediğim devletim ve milletim için;  Hakkı Hak bilip Hakkı söylemekten, dosdoğru yaşamaktan,  korkmadan yorulmadan, daha güzel bir istikbale birlik ve beraberlik içerisinde yürümekten asla vazgeçecek değiliz” diye konuştu.

Müdür Demir, ziyaretine gelen Denizli Yörükler Derneği heyetine Yörüklüğün nişanesi olan Alanya Şalvarı, sekiz köşeli kasket ve cepken hediye etti.

Haber Merkezi

 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ​​​​​​​Yörüklerden Demir’e özel davet
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör