poyrazoğlu otomotiv etiler
16 Temmuz 2020 Perşembe

​​​​​​​PAÜ Hastanesinde çocuklar eğitimden geri kalmadı

PAÜ Hastanesi Tıbbi Sosyal Hizmetler Birimi, çocuk hastaları ve  aileleri için rehabilite edici çalışmalarında pandemiye uygun olarak ( dezenfektan, fiziksel mesafe, maske ) çocuk etkinlik odasında sürdürmektedir. 

18-06-2020 15:40

Çocuk hastalarının psikososyal gelişimleri için sosyal hizmet etkinlik odasında ve yatak başında, hastane öğretmeni ve sosyal hizmet uzmanı eğitsel, kültürel ve sanatsal çalışmalarıyla çocukları hastane psikolojisinden uzaklaştırarak hoşça vakit geçirmelerini sağlamaktadırlar.

Her türlü eğlendirici oyuncak eğitsel materyalin bulunduğu Sosyal Etkinlik Odası’na gelen hasta çocuklar görevliler tarafından karşılanarak  sağlık durumları, yaş, ilgi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak uygun materyal ve etkinliklerden yararlandırılmaktadır. Yaptıkları çalışmalar teşvikleri açısından odadaki panoda sergilenmektedir.

Yatakbaşı Eğitimler de Devam Etti

Etkinlik odasına gelemeyen çocuklar için de yatak başı eğitici ve eğlendirici etkinlikler yaptırılmaktadır. Bu çalışmalarda da çocukların sağlık durumları, yaş, ilgi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak uygun materyal ve etkinliklerden yararlandırılmaktadır. Eğer çocuk isterse yaptığı çalışma panoda sergilenmekte, mutfak etkinliklerinde ise kendi ürettikleri yiyecekleri afiyetle yemektedirler.  

Bunların yanı sıra çocuklarının yanında refakatçileri de düşünülmüş olup, ilgi duydukları malzemelerle el işi çalışmaları yaptırılarak, iletişime geçilmekte ve psikososyal  rehabilitasyonları gerçekleştirilerek çocuklarıyla daha huzurlu bir şekilde ilgilenmeleri sağlanmaktadır.

PAÜ Hastanesi Başmüdürü Erdinç Karataş; PAü Hastanesi olarak Covid-19 dönemindeki zor şartlar altında çocuklarımızın eğitim ve sosyal faaliyetlerine  devam ettirilmelerinden dolayı mutlu olduklarını belirtti.

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ​​​​​​​PAÜ Hastanesinde çocuklar eğitimden geri kalmadı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör