poyrazoğlu otomotiv etiler

​​​​​​​Milletvekili Şahin Tin, evlatları PKK tarafından dağa kaçırılan annelere destek verdi

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Diyarbakır’da HDP binası önünde evlatları PKK tarafından dağa kaçırılan anaların eylemine destek verdi. Tin, “Bu haklı bir direniştir. Gözü yaşlı anaların haklı direnişi terörü bu topraklardan kazıyacak güce, kudrete ve cesarete sahiptir” dedi. 

07-09-2019 07:51

Milletvekili Şahin Tin, sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “İçlerinde taşıdıkları ihanet mağaralarında hainlik tezgâhlayanlar bu ağır vebalin altından kalkamayacaklar ve ezilmeye mahkûm olacaklar. Terör örgütlerinden evlatlarını kurtarmak için haklı bir direniş sergileyen analara desteğimiz tam” dedi. Vicdan sahibi herkesin orada nöbette olan anaların feryadına kulak vermesi gerektiğini belirten  Tin; “Diyarbakır’da analar bir direniş ateşi yaktılar. Aslında onların her zaman yüreği yanıyordu. Ciğerpareleri, evlatları ellerinden alınıyor, ailelerinden koparılıyor, ama hiç kimse buna dur diyemiyordu. Ve bir gün bir Hacire Ana çıktı, hainlere ve onun maşalarına “Verin evladımı” diye haykırdı. Hainler için bir evladın kıymeti olmayabilir. Bu hainler bayrağa sevdalı milletin evlatlarını birbirine kırdırmak için her türlü planı ve safsatayı da üretebilirler. Ancak Türk devleti asil duruşunu, güçlü yürüyüşünü ve sarsılmaz iradesini canı pahasına savunan aziz milletinin haklarını korumaktan ve savunmaktan asla geri durmaz, durmadı ve durmayacak” diye konuştu. 

Şehit ailelerini ziyaret etmeyenlerin, evlatları dağa kaçırılan anaları görmezden gelenlerin ihanete ön ayak olanları ziyaret derdine düştüklerini dile getiren Tin,  “Şehit ailelerini, evlatları dağlara kaçırılan anaları ziyaret etmeyenler ve tüm bunlar yetmiyormuş gibi hiç utanıp sıkılmadan PKK’ya her türlü desteği verenlerle gezenleri ziyaret etmekten geri durmayanlar er ya da geç hak ettiği cevabı milletin ağır sillesinden alacaklardır. Unutulmamalıdır ki; gün gelecek anaların öfkesi ve ahı, bu gözü dönmüş katilleri ve bunlarla birlikte kol kola halay çeken “Her şey güzel olacak” diyerek devletin değerlerine ihanet edenleri ve bu yolda yürüyenleri boğacaktır. Diyarbakır’da anaların yürüttüğü bu şerefli direnişe her zaman destek vereceğiz. Anaların ahı, teröristlerin de, terörist sevicilerin de onlara dışarıdan destek veren ağababalarının da sonunu getirecek” dedi. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ​​​​​​​Milletvekili Şahin Tin, evlatları PKK tarafından dağa kaçırılan annelere destek verdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör