poyrazoğlu otomotiv etiler
8 Temmuz 2020 Çarşamba

​​​​​​​Bekilli’de 112 Acil Sağlık İstasyonu açıldı

Bekilli’de Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan 112 Acil Sağlık İstasyonu  ve hayırsever Cahit Birinkulu’nun katkılarıyla tamamlanan Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı törenle yapıldı. 

04-12-2019 12:07

Açılış törenine Vali Hasan Karahan,  Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün Ök, Bekilli Kaymakamı Şeyma Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Çoban, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, sağlık çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık İstasyonu’nun Bekilli’ye hayırlı olmasını dileyen İl Sağlık Müdürü Dr.Berna Öztürk,  “ 112 Acil Sağlık İstasyonu tefrişatı hariç 436 bin TL yatırım bedeliyle Sağlık Bakanlığımız tarafından yaptırıldı. Aile Sağlığı Merkezi ise önce hayırseverlerimizin katkısıyla başlamış. Belli noktaya geldikten sonra yarıda kalmış. Devreye Valiliğimiz girerek yüzde 40’ı hayırsever yüzde 60 da Valilik tarafından olmak üzere 290 bin TL yatırım bedeliyle Bekillili vatandaşların hizmetine sunuldu” dedi.

Denizli Milletvekili Nilgün Ök de yaptığı konuşmada sağlık alanında yaşanan değişimlerden bahsederek; “ Sağlık alanında gelişmiş ülkelerin 30 yılda kat ettiği mesafeyi ülke olarak son 10 yılda kat ettik. Sağlıktaki imkânsız günlerden bugün her alanda bütün vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlandığı günlere geldik. Türkiye genelinde 2002 yılında 485 olan Acil Sağlık İstasyonu sayısı, 3 binlere yakın bir sayıya ulaştı. Bu rakam Sağlık alanında nereden nereye geldiğimizi çok iyi gösteriyor. Bekilli’ye yapılan sağlık tesislerimiz hayırlı olsun” diye konuştu.

Vali Hasan Karahan ise yaptığı konuşmada, “Bugün burada güzel bir işbirliği ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığımız, hayırseverimiz ve biz Valilik olarak ortak bir çalışmayla sağlık tesislerimizi tamamladık. Allah muhtaç etmesin ama Bekillili vatandaşlarımız ihtiyaç duyduğunda sağlık tesislerimizden yararlanabilecek. En uzak köşelere vatandaşlarımıza ulaşarak sağlık hizmeti veriyoruz” dedi.  Hayırsever Cahit Birinkulu ve Bekilli Belediye Başkanına plaket takdim edildikten sonra 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı. Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ​​​​​​​Bekilli’de 112 Acil Sağlık İstasyonu açıldı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör