poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

​​​​​​​Aritmi tedavisi TEKDEN’de başladı

Kalp ritim bozukluklarının tanı ve tedavisi bu bölümde planlandığı aritmi tedavisi Özel Tekden Hastanesi’nde uygulanmaya başladı. Doç. Dr. Murat Ünlü, “Hastanemizde elektrofizyolojik çalışma (EPS) ve ablasyon (Yakma ve Dondurma) yöntemi ile kolaylıkla kalp ritim bozukluklarının tanısı ve tedavisi başarıyla uygulanıyor” dedi.

11-03-2019 10:33

Denizli Özel Tekden Hastanesi Aritmi Laboratuvarı’nda görev yapan Doç. Dr. Murat Ünlü, sağlık hizmetlerine aritmi tedavisinin de eklendiğini belirtti. Doç. Dr. Ünlü, “Normalde kalbimizin sağ kulakcığından çıkan elektriksel uyarılar özelleşmiş iletim yolları ile tüm kalbe belirli bir düzende yayılır ve kalbin kasılması gerçekleşir. Bazı durumlarda kalbin uyarı merkezi ve ileti sisteminde anormallikler olup Ritm Bozukluğuna neden olabilir. Hastanemizde Elektrofizyolojik çalışma (EPS) ve ablasyon (Yakma ve Dondurma) yöntemi ile kolaylıkla kalp ritim bozukluklarının tanısı ve tedavisi başarıyla uygulanmaktadır. Elektrofizyolojik çalışma (EPS) ve ablasyon işlemleri; floroskopi cihazı (anjiyo cihazı) ve kalp içinden alınan elektriksel kayıtları gösteren elektrofizyolojik  çalışma sistemi bulunan özel laboratuvarlarda yapılabilmektedir” dedi.

Denizli Özel Tekden Hastanesi Aritmi Laboratuvarında, elektrofizyolojik çalışma (EPS) ve ablasyon işlemlerinin yapıldığını kaydeden Doç. Dr. Ünlü, “Hastanemiz Aritmi Laboratuvarında ayrıca kalıcı kalp pili ve implante edilebilir. Kardiyak defibrilatör (ICD, elektriksel şok özelliği olan kalp pili), Kardiyak Resenkronizasyon Tedavisi (CRT-D, üç kablolu elektriksel şok özelliği olan özel kalp pili) uygulamaları da başarıyla yapılmaktadır” diye konuştu.

Filiz YIĞNAK

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ​​​​​​​Aritmi tedavisi TEKDEN’de başladı
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör