poyrazoğlu otomotiv etiler

­­­­Öztürk, Çallılar’a söz verdi

Denizli İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Berna Öztürk, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ve beraberindeki 7 muhtarı makamında ağırladı. Başkan Fethi Akcan ile muhtarlar müdür Öztürk’ten doktor talebinde bulundu.

28-02-2020 19:21

Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Çallı hayırseverlerin katkılarıyla yapılan hastanemizin eksikleri bulunuyor. En önemli eksikliğimiz ise genel cerrah uzmanı ile çocuk doktoru. Çal Devlet Hastanesi, Çal yöresinde yaşayan yani çevre ilçelerde yaşayan insanlarımıza da hizmet veriyor. Küçücük operasyonlar için insanlarımız Denizli merkeze gitmek zorunda kalıyor. Çal’da verilen sağlık hizmeti standartının yükseltilmesi gerekiyor. Doktor eksikliği nedeniyle halkımız verimli hizmet alamıyor” dedi.

İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk ise, Çal Devlet Hastanesi’ne genel cerrah ile çocuk doktorunun en kısa zamanda atamasının yapılması için elinden geleni yapacağını söyledi, “Çal Devlet Hastanesi ile ilgili bazı sıkıntılarımızın olduğu bir gerçek. Bize düşen görevde bu sıkıntıları çözümlemek. Çal’a doktor ataması için elimden geleni yapacağım. Önümüzdeki günlerde Çal’a gideceğim ve Belediye Başkanı Akcan’ın da katılacağı toplantıda hastanenin genel sorunları ile ilgili genel değerlendirmede bulunacağız. Yeni bir planlama gündemimizde. Başkan Akcan’ın şahsında Çal’a söz veriyorum; Doktor ihtiyaçları giderilecektir” diye konuştu.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ­­­­Öztürk, Çallılar’a söz verdi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör