etiler poyrazoğlu otomotiv
27 Haziran 2019 Perşembe

 İşadamı İbrahim Tan, tam donanımlı ambulans ve 7 yoğun bakım monitörü bağışladı.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi'nde gömleklik kumaş üretimi yapan iş adamı İbrahim Tan, İl Sağlık Müdürlüğüne tam donanımlı ambulans ve 7 yoğun bakım monitörü bağışladı.

03-10-2018 11:05

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermesi amacıyla önceki yıllarda da ambulans ve çeşitli sağlık cihazları bağışlayan iş adamı Tan'ın, yeni ambulans ve yoğun bakım monitörü bağışı dolayısıyla fabrikada tören düzenlendi. 

Vali Hasan Karahan, törende yaptığı konuşmada, Denizli'nin hayırseverlikte yarışan bir şehir olduğunu belirterek, eğitim alanındaki bu yarışın sağlıkta da görülmeye başladığını ifade etti. Bu eserlerin kalıcı bir hayır olduğunu dile getiren Karahan,  "Sağlık alanında da ihtiyaç olan noktalarda yapılacak bu desteklerin büyük bir boşluğu dolduracağı düşüncesindeyiz. İl Sağlık Müdürlüğümüzün de gayreti ve takibiyle güzel neticeler alıyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Tan Ailesi bize bu konuda öncülük etti. Bu örnek desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sağlıkta tabii çok güzel işlerimiz var çok güzel gelişmeler var ama mutlaka eksik kaldığımız noktalar oluyor. Hayırseverlerimiz her konuda olduğu gibi bu noktalarda da bizlere destek oluyorlar. Onun için tüm hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Şimdiden hayırlı olsun” dedi. 

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de sağlığa yaptıkları bağışlardan dolayı hayırsever iş adamı İbrahim Tan'a teşekkür ederek,  "Hayırsever işadamımız İbrahim Tan, sağlığın en önemli bağışçısı oldu ve iki yılda müdürlüğümüze ikinci ambulans bağışını yaptı. Daha önce 2015'te Denizli Devlet Hastanesine 10 kuvöz, 2017'de bir ambulans, bu yıl da Servergazi Devlet Hastanesine 4 solunum cihazı bağışında bulunmuşlardı. Bugün de Denizli Devlet Hastanesi̇ çocuk yoğun bakımına 6 monitör, 1 merkezi monitör ve tam donanımlı ambulans bağışında bulundu. İnşallah Allah kazasız belasız hizmet vermeyi nasip etsin. En önemli ihtiyaçlarımızdan biri de mobil kanser tırı. İnşallah bağışçılarımızın desteği ile onu da ilimize kazandırmak istiyoruz" dedi.

Hayırsever iş adamı İbrahim Tan,  kazandıklarının bir miktarı ile devlete destek olmaya gayret ettiklerine işaret ederek, "Her yıl sağlık hizmetlerine bu tür destekleri vermeye devam edeceğiz. Bugün yoğun bakım ünitesine cihazlar ve bir ambulans alındı. Önümüzdeki sene eksiklik hissedilen noktalara daha fazla cihaz almaya gayret edeceğiz. Sağlık hizmetine ihtiyacı olan birinin tedavisi için bu makineler ihtiyaçsa biz de almalıyız diye düşünüyorum. Kardeşim ve oğullarım ile bu desteklerimiz devam edecek" ifadelerini kullandı. Tan Ailesinin ikinci ambulans bağışı ile İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki ambulans sayısının 109'a ulaştı.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ -  İşadamı İbrahim Tan, tam donanımlı ambulans ve 7 yoğun bakım monitörü bağışladı.
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör