poyrazoğlu otomotiv
27 Mayıs 2019 Pazartesi

 89 bin kadının taramadan geçecek

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ile Denizli İş Kadınları Birliği Derneği(DİKAB) işbirliği ile hayata geçirilen “Pembe Şehir Denizli” projesi kapsamında, yılda 89 bin kadının meme kanseri taramasından geçirilmesi hedefleniyor. 

27-09-2018 15:24

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ile Denizli İş Kadınları Birliği Derneği(DİKAB) işbirliği ile hayata geçirilen “Pembe Şehir Denizli” projesinin tanıtım toplantısı Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Salonu’nda yapıldı. Toplantıya, Sağlık Müdürü Berna Öztürk ile DİKAB’a temsilen 10 Amazon Kadınlardan biri olan Funda Değirmenci katıldı. 

Proje hakkında bilgi veren Sağlık Müdürü Berna Öztürk, kolon kanseri taramasında Türkiye 3’üncüsü  olan Denizli’de meme kanseri taramasında istenilen hedefi ulaşılamadığını dikkat çekerek, “Denizli’de  meme kanseri taramasında istenilen hedefi ulaşmak ve  farkındalık oluşturmak adına DİKAB ile işbirliği yaptık.  Meme kanserini temsil eden pembe rengi kullanarak Pembe Şehir Denizli projesini hayata geçirmeye karar verdik. Buradaki hedefimiz yılda 89 bin kadını meme kanseri taramasından geçirmek.  ‘Kanserden korkma, geç kalmaktan kork’ sloganı ile başlattığımız projemizin ilk ayağı 29 Eylül Cumartesi günü saat 15.00 ile 17.00 arası gerçekleştireceğimiz ‘Aşırı Doz Yaşam’ adlı panelimiz olacak. Cumartesi günü Denizlili tüm kadınları, Merkezefendi Kültür Merkezi’ndeki panelimize  davet ediyoruz” dedi.  

 “Yüksek Doz Yaşam’ adlı kitapta kanser ile tanışmaları ve kanseri nasıl yendiklerini anlatan 10 amazon kadından 5’inin panele katılacağını belirten Funda Değirmenci,   kendisinin de 10 amazon kadından biri olduğunu  söyledi.  Panelde,  Amazon kadınlar Funda Değirmenci, Pınar Akçe, Elif Bozkurt, Ayşe Durul Aslan ile Ayşenur Parlak kanserle tanışmaları ve tedavi sürecinde deneyimlerini Denizlili kadınlarla paylaşacak. 

Şengül BOZ 

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ -  89 bin kadının taramadan geçecek
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör