poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

 2 bin kadına hijyen eğitimi 

Geçen yıl 17 bölgede bin 500 kadının katıldığı 'Önce Sağlık' projesinin birçok alanda örnek gösterilip ödül almasından sonra 2019’da uygulanacak 'Hijyen Sağlıktır' projesinde hedef büyütüldü. Proje kapsamında 2 bin kadına hijyen eğitimi verilecek. 

06-03-2019 10:37

Akfen Holding tarafından kurulan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, Akfen Yenilenebilir Enerji bünyesinde yatırımları yapılan 26 enerji santralinin bulunduğu kırsal bölgelerde yaşayan halka sunulan ödüllü sosyal sorumluluk proje dizisi devam ediyor. Geçen yıl 17 bölgede bin 500 kadının katıldığı 'Önce Sağlık' projesinin birçok alanda örnek gösterilip ödül almasından sonra 2019’da uygulanacak 'Hijyen Sağlıktır' projesinde hedef büyütüldü. Türkiye’nin 26 bölgesinde yaşayan kadınlara hijyen eğitiminin verileceği projede 2 binin üzerinde kadına ulaşılacak. 

'Önce Sağlık' projesinde ilkyardım, temel sağlık, kanser taraması, muayene rutinleri, kadın hastalıkları ve organ bağışı konularında bilgilendirmeler yapılırken, 'Hijyen Sağlıktır' projesiyle 26 farklı bölgede 2 bin kadına ulaşılıp hijyen konusunda eğitim verilmesi amaçlanıyor. 

TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, kırsal bölgelerde yaşayan kadınlara yönelik her yıl farklı konularda düzenledikleri eğitimlerle ailenin temeli olan kadınların farkındalıklarını arttırmayı hedeflediklerini söyledi. Yılmaz, ''Kadınlarımızın katılımında farklı konularda yapılan eğitimler ile tüm hane halkına ulaşarak farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. 'Hijyen Sağlıktır' projesi ile yılsonuna kadar 26 farklı bölgede 2bin kadınla buluşmayı öngörüyoruz'' dedi. 

Hijyen Sağlıktır Projesi  Kale’de Demirciler HES, Acıpayam’da Yeşilvadi GES ve Karacasu’da   Denizli RES noktalarında da düzenlenecek. İHA

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ -  2 bin kadına hijyen eğitimi 
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör